Mezoterapie

Mezoterapie je technika ošetření pleti, při níž se koktejl vitamínových, homeopatických a jiných přípravků vpravuje do kůže.

Mezoterapeutickou metodou lze ošetřit oblast obličeje, těla a vlasovou část hlavy. Aktivní látky působí v podkoží, jejich většina tam zůstává a začíná působit ihned. Tím se neztrácí léčivá síla aktivních látek během jejich vstřebávání do podkoží jako u krémů a masek. Existují tři druhy mezoterapie:

1. Invazivní klasická mezoterapie

2. Neinvazivní mezoterapie elektroporace

3. Piercing - dermatorollerová mezoterapie

Estetická medicína – Mezoterapie – Základ

Všechna ošetření, při kterých se sterilní přípravky – mezoteraputické roztoky vstřikují do kůže, tukové vrstvy nebo mezodermy (střední vrstvy kůže) se považují za mezoterapii.

Mezoterapeuticky se zavádí mikroskopická množství homeopatických přípravků, klasických farmaceutických přípravků, vitamínů, minerálů a aminokyselin do kůže pro ošetření mnoha různých problémů.

Výhodou vstřikování přípravků přímo do kůže/tukové vrstvy v místě lokálního problému je mimo jiné eliminace vedlejších účinků a kontraindikací. Nesnášenlivost k lékům je ovlivněna faktory jako je množství podaného léku a schopnost organismu rozštěpit a vyloučit tyto látky. V mnoha případech jsou pacienti, u kterých se dříve projevila nesnášenlivost, schopni snášet ty samé přípravky v mezoterapické formě.

Pro každý problém jsou voleny specifické přípravky.

Například, Fosfatidylcholin (PDC), známý také jako lecitin, je vyráběn ze sóji - naprosto přirozené látky je používán k redukci nadváhy a celulitidy.

Nebo Minoxidil používaný v kombinaci s Mezo – stopovými prvky  a Mezo –  multivitaminy ke stimulaci a  obnovení růstu vlasu.

Jehly  používané při mezoterapii jsou velmi krátké a tenké. Pro světlou a tenkou kůži jsou doporučeny čtyřmilimetrové jehly, pro tmavou a silnou kůži a na tělo se používají šestimilimetrové jehly, aby mohl lékař vpíchnout léky do správné hloubky.

Dále jak tvrdil Michael Pistor, zakladatel mezoterapie, jakmile je lék podán, je tělo stimulováno k tomu, aby se samo léčilo. Z důvodu, že se přípravek vpichuje přímo do problémové oblasti, je zapotřebí menší množství léku a výsledky mezoterapii jsou okamžité.

Na závěr dodáme, že mezoterapie by měla být prováděna pouze lékařem, zdravotní sestrou nebo asistentem lékaře se zdravotnickým vzděláním. Pacienti by měli vyhledávat vyškolené a certifikované mezoterapeuty. Dále všichni pacienti při tělovém ošetření větších ploch PPC by měli být testováni na alergie 24 hodin před ošetřením.

Položky 130 z celkem 32

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně
 • Xtra HAIR RESTORER SIMILDIET

  Xtra HAIR RESTORER SIMILDIET

  Vyvolává růst, revitalizuje vlasové folikuly a posiluje krevní oběh.
 • Xtra Face Antiaging Simildiet

  Xtra Face Antiaging Simildiet

  Působí prostřednictvím zvýšení buněčné proliferace a syntézy ECM (extracelulární matrix), odstraňuje náznaky stárnutí pokožky a navrací obličeji pružnost, hladkost a vitalitu. Stimuluje fibrilární produkci (kolagen, elastin) a buněčnou regeneraci.

 • Active Complex Hyaluronic Acid 1%

  Active Complex Hyaluronic Acid 1%

  Hyaluronic Acid 1% - nesíťovaná kyseliny hyaluronová
 • Active Complex Hyaluronic Acid 2%

  Active Complex Hyaluronic Acid 2%

  Active Complex Hyaluronic Acid 2%
 • Active Complex Hyaluronic Acid 3%

  Active Complex Hyaluronic Acid 3%

  Active Complex Hyaluronic Acid 3%
 • Face Antiaging Krém, 50 ml

  Face Antiaging Krém, 50 ml

  Krém používaný po mezoterapii, IPL atd.


  Profesionální kosmetický krém s obsahem kyseliny hyaluronové, spiruliny a kyseliny mléčné. Na rozdíl od krémů které se dají snadno zakoupit v drogerii nebo kosmetickém obchodě opravdu viditelně redukuje vrásky, zvláčňuje a regeneruje pokožku. Přidává pleti přirozenou barvu. Má velice jemnou, nemastnou konzistencí a rychle se vstřebává pokožkou. Je naprosto nepostradatelný po mezoterapuetickém a radiofrekvenčním ošetření.
 • Lipotrofin Kapsle, 30 kap

  Lipotrofin Kapsle, 30 kap

  Doplněk stravy, který je pomocníkem při redukčních dietách a léčbě celulitidy a obezity.

 • SIMIL-CARE, závěrečná péče

  SIMIL-CARE, závěrečná péče

  Zklidňující, hydratační, regenerační, protizánětlivý masážní krém / maska po aplikaci dermálních výplní a mezoterapii / krém po laserové a fotodepilaci.

 • Lightening krém

  Lightening krém

  Tento přípravek, který je vhodný pro všechny typy pleti rozjasňuje, vyběluje a vyhlazuje, večer výrazně snižuje pigmentaci pleti, aby pleť získala vitalitu, jas a transparentnost.
 • Climasim krém

  Climasim krém

  Kosmetický přípravek proti stárnutí pokožky s vlastnostmi podobnými estrogenu, který hydratuje a výživuje pokožku obličeje a krku. Produkt poskytuje obličejovou pevnost a tón, redukuje ochablost a chrání před výskytem příznaků stárnutí. Má bělicí účinky díky obsahu kyseliny glykolové.
 • Leadergun

  Leadergun

  Leadergun je jedním z technicky nejvyspělejších a nejjednodušších systémů pro injekce na dnešním trhu. Leadergun byl vyvinut po mnoha zkušenostech s mezoterapií. Byl vyvinut k odstranění všech problémů, které mají jiná zařízení dostupná na trhu a je považován za jeden z nejlepších, plně automatických injektorů.
 • Jehly 27G (0,40 mm), 100ks

  Jehly 27G (0,40 mm), 100ks

  Mezoterapeutické jehly.


  Pro zjištění ceny vyberte produkt.

Položky 130 z celkem 32

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně
web KubioStudio