Zjednodušení ošetření – piercing dermatorollerová mezoterapie

V roce 2004 byl navržen a uveden do provozu válec osazený mikrojehlicemi za účelem zrychlení a zjednodušení mezoterapeutického ošetření. Dostal název Dermatoroller. Následné ošetření kvůli některým shodám s ošetřením mezoterapii (hojivý faktor – stimulace fibroblastů – zásobování aktivními látkami kůže) dostalo název Dermatorrollerová piercing mezoterapie

Dermatorollerová piercing mezoterapie může být bezpečně prováděna na všech barvách a typech pokožky. Nejsou zde žádná rizika pozánětové hyperpegmentace, protože melanocyty, které leží v bazální vrstvě epidermu, stejně jako dermis zůstávají během mikroinjekcí neporušené. To je hlavním příznačným bezpečnostním rysem mikroinjekcí oproti ostatním invazivním procedurám používaným k ošetřování hlubokých vrásek a prohloubených vrásek, jako jsou laserové broušení pokožky, hluboký chemický peeling a mechanické zbroušení epidermisu.

Proč dermatorollerové mikroinjekce fungují

Hojivou reakci zahajuje poškození kůže. Mikroinjekce kožním válcem (mezoterapeutickým dermatorollerem) způsobují stovky drobných kožních poranění. Každé poranění spouští hojivou reakci uvnitř pokožky a následná ošetření postupně vytváří nový kolagen, který vyplňuje atrofické jizvy a vrásky.

Dermatorollerová mezoterapie může být bezpečně prováděna po místním znecitlivění a díky nízkému riziku a cenové dostupnosti může být použita k ošetření jizev po akné i u mladé pokožky v kosmetických provozovnách. Dále se metoda osvědčila při ošetření k obnovení růstu nebo zdraví vlasů, na podporu jejich regenerace.

Dermatorollerová mezoterapie avšak vyžaduje školicí přípravu personálu, který jí následně bude provádět.

Pomocí dermatorollerové mezoterapii lze dosáhnout výborných výsledků na horním rtu bez rizika oproti laserovému zbroušení pokožky. Dále dermatorollerová mezoterapie může být použita pro omlazení celého obličeje, krku a dekoltu, zpevnění turgoru pokožky, vyhlazení vrásek a zásobování pleti výživnými látkami. Metoda může být také použita u starších pacientů k doplnění kolagenu.

Zdroj: Dermatology experience, 2008, USA

web KubioStudio