Inspirace

„Není možné žít pouze inspirací. Pegas častěji jde krokem než klusem. Umění je donutit ho jít tak, jak si přeješ ty.“

Gustav Flober

Jak najít inspiraci a využít ji ve své práci

Každý, tak či onak, něco vytváří. Z každé práce lze přece udělat umění. Prodlužovat řasy lze různými způsoby – najít na internetu kurz, podívat se na něj a poté experimentovat na kamarádce, nebo můžete navštívit několik workshopů a pod dohledem profesionálů si vytvořit svůj vlastní styl prodlužování. Umění, je především hra. Hra s barvami, tvary nebo smysly. Zde je několik doporučení, jak udělat z prodlužování řas tvůrčí proces a dělat ho s radostí.

Nejdříve musíte pochopit, jak by měl vzhled Vaší klientky vyznívat. Pár zářivých detailů dodají vzhledu nádech hravosti, kombinace tmavších odstínů zvýrazní barvu očí a hloubku pohledu, použití všech možných barev dodá inspiraci a nové pocity. Nikdy nezapomínejte na módní trendy a styl preferovaný klientkou.

Odborník vždy správně ví, jak vhodně zvýrazní tvar očí. Zvýrazněním tvaru očí měníme oči samotné.

Styl?

Mnozí Lash - stylistky během prodlužování poslouchají klasickou hudbu, někteří mají raději imitaci přírodních zvuků, aromatické svíčky, gelové polštářky pod oči s kolagenem a příjemným chladivým efektem. To pomáhá dobře naladit klientku. 99% klientek jsou ženy. Vytvoření příjemného prostředí není obtížné a přináší potěšení. Můžete si se zákazníky popovídat o životě, práci nebo koníčcích.

Samozřejmě, vždy udržujte konverzaci v pozitivním kontextu, v žádném případě si nestěžujte na „nepřízně osudu“. Během prodlužování navrhněte přidat řasám něco zajímavého, například nové dekorační prvky. To se doporučuje dělat hlavně u klientek, které přišly na doplňování nebo jsou už stálými zákaznicemi. Napomůžete jim tak se zbavit stereotypu o prodlužování pouze černými řasy. Tak dáváte své klientce část vlastní inspirace a probouzíte v sobě touhu tvořit.

Při práci neustále nabíráte nezbytné zkušenosti a jednou přijde chvíle, kdy prodlužování řas přestane být prací a začne být uměním. Příznakem toho, že tvoříte, je vděčná klientka, která aniž by se podívala do zrcadla, odchází s rozzářeným pohledem.

Toho lze dosáhnout jen tvrdou prací, tvořit může jen ten, kdo umí neúnavně a rozumně pracovat. Inspirace je z části výsledkem systematické a pravidelné práce. Dobrý mistr umí donutit sám sebe pracovat i bez inspirace. Nikdo není dokonalý, dokonalost je maják, který jen ukazuje cestu. Snaha o dokonalost pomáhá tvořit.

web KubioStudio