Estetická medicína – Mezoterapie – Základ
Všechna ošetření, při kterých se sterilní přípravky – mezoteraputické roztoky vstřikují do kůže, tukové vrstvy nebo mezodermy (střední vrstvy kůže) se považují za mezoterapii.
Mezoterapeuticky se zavádí mikroskopická množství homeopatických přípravků, klasických farmaceutických přípravků, vitamínů, minerálů a aminokyselin do kůže pro ošetření mnoha různých problémů.
Výhodou vstřikování přípravků přímo do kůže/tukové vrstvy v místě lokálního problému je mimo jiné eliminace vedlejších účinků a kontraindikací. Nesnášenlivost k lékům je ovlivněna faktory jako je množství podaného léku a schopnost organismu rozštěpit a vyloučit tyto látky. V mnoha případech jsou pacienti, u kterých se dříve projevila nesnášenlivost, schopni snášet ty samé přípravky v mezoterapické formě.
Pro každý problém jsou voleny specifické přípravky.
Například, Fosfatidylcholin (PDC), známý také jako lecitin, je vyráběn ze sóji - naprosto přirozené látky je používán k redukci nadváhy a celulitidy.
Nebo Minoxidil používaný v kombinaci s Mezo – stopovými prvky a Mezo – multivitaminy ke stimulaci a obnovení růstu vlasu.
Jehly používané při mezoterapii jsou velmi krátké a tenké. Pro světlou a tenkou kůži jsou doporučeny čtyřmilimetrové jehly, pro tmavou a silnou kůži a na tělo se používají šestimilimetrové jehly, aby mohl lékař vpíchnout léky do správné hloubky.
Dále jak tvrdil Michael Pistor, zakladatel mezoterapie, jakmile je lék podán, je tělo stimulováno k tomu, aby se samo léčilo. Z důvodu, že se přípravek vpichuje přímo do problémové oblasti, je zapotřebí menší množství léku a výsledky mezoterapii jsou okamžité.
Na závěr dodáme, že mezoterapie by měla být prováděna pouze lékařem, zdravotní sestrou nebo asistentem lékaře se zdravotnickým vzděláním. Pacienti by měli vyhledávat vyškolené a certifikované mezoterapeuty. Dále všichni pacienti při tělovém ošetření větších ploch PPC by měli být testováni na alergie 24 hodin před ošetřením.