Nejčastější kladené otázky o mezoterapii

Co je Mezoterapie?

Mezoterapie je technika podávání kosmetiky, léčiv a výživných látek. Jsou to mikroinjekce do pokožky určené k ošetření léčbě různých onemocnění v tradiční a estetické medicíně. "Mezo" ve slově Mezoterapie je odvozeno od mezodermy, embryologické tkáně, z níž se následně rozvijí pokožka a pojivá tkáň.

Je to něco nového? Odkud vlastně pochází?

Mezoterapie byla vynalezena v roce 1952 francouzským lékařem Dr. Michelem Pistorem za účelem podání léku těsně pod povrch kůže, co nejblíže k problému. V průběhu posledních 50 let, více než 20000 lékařů po celém světě používá mezoterapii pro léčbu velkého počtu problémů s pokožkou.
V roce 1987 Francouzská lékařská akademie uznala mezoterapii jako zvláštní část akademické medicíny. Dnes mezoterapie je používána po celém světě, jako bezpečná a účinná alternativa k velkému počtu invazivních lékařských postupů v praxi kosmetické a estetické medicíny.

Jaké jsou indikace Mezoterapie?

Indikace mezoterapie lze rozdělit do dvou skupin:

1. Tradiční lékařské účely: pokud používáme mezoterapii k léčbě nemocí. Spadá sem léčba bolesti kloubů, svalů, kůže a nervů. Běžně to používají sportovci. Mezoterapie je také používána k léčbě cévních a lymfatických onemocnění a některých kožních onemocnění jako je akné.

2. Estetické účely: pokud používáme mezoterapii pro vylepšení vzhledu obličeje a těla u pacientů, kteří nejsou nemocní. To zahrnuje redukci celulitidy a lokalizovaného tuku, zlepšení textury pokožky, odstranění vrásek a pigmentace a dokonce i ochablé pokožky. Nakonec taký k léčbě alopecie u mužů a žen.

Funguje to?

Léčba se liší podle toho, zda je zaměřena na léčbu nemocí nebo spíše na estetické problémy.

Pro tradiční onemocnění je používána technika aplikace malého množství léků do problémových oblastí jednou nebo dvakrát týdně. To vše s vysokou účinnosti a malými vedlejšími účinky, díky tomu, že v případě reakcí se množství přípravku může zmenšit. Během celé léčebné kury slouží pokožka jako rezervoár pro pomalé a trvalé šíření léků v organismu.

Pro estetické problémy je používána technika mezoterapeutických injekcí přesných dávek sterilních kosmetických přípravků a výživných látek přímo do místa, kde chceme dosáhnout účinku.

web KubioStudio