Nejčastější kladené otázky o mezoterapii

Je to bolestivé?

Mezoterapie obvykle není silně bolestivou technikou. Hodně ale záleží, do které partie je injekce aplikována a na složení mezoterapeutických látek (homeopatika versus alopatika). Jak jsou látky aplikovány hodně záleží na schopnostech mezoterapeuta a také na používaných jehlách (čím tenčí je jehla, tím je ošetření méně bolestivé). Existují také různá lokální anestetika ve formě krémů, gelů nebo sprejů, která lze aplikovat na pokožku před ošetřením.

Jaké jsou vedlejší účinky spojené s léčbou?

Jednou z výhod mezoterapie je to, že tato metoda téměř nemá nežádoucí účinky.  Kromě bolesti, kterou můžeme omezit anestetikem, nejčastějším nežádoucím účinkem jsou otoky, hematomy a následná bolestivost v místech aplikace. Tyto následky můžeme zmírnit chlazením a vazokonstrikčními obklady. Tyto nežádoucí účinky jsou dočasné a krátkodobé.

Má mezoterapie nějaké kontraindikace?

Mezoterapie pro zlepšení tvaru těla, hubnutí, ošetření celulitidy, omlazení pleti a zlepšení růstu vlasů je vhodná pro každou zdravou dospělou (od 18 let) osobu bez věkového omezení. Kontraindikace pro léčbu mezoterapie jsou: těhotenství (stejně jako u každého lékařského postupu), problémy se srážením krve, diabetes, příjem kyseliny acetylsalicylové a jiných léků proti bolesti, fobie jehel.

Za jak dlouho dosáhnete viditelných výsledků?

Při použití správné techniky a kvalitních výrobků lze očekávat, že výsledky se dostaví: Odstranění tuku a ošetření celulitidy – po 1 - 3 ošetřeních. Ošetření pleti -  již po prvním ošetření se pleť rozzáří. Omlazení pokožky a vlasů - po 3 - 4 sezeních.

Jak dlouho výsledky trvají?

Výsledky mohou přetrvávat i několik let, zejména při použití vhodné strategie údržby (doporučuje se provádět údržbu v průměru každé 2 až 3 měsíce). U odstranění tuků a léčby celulitidy je důležité, aby pacient udržoval dietu a cvičební program, aby nedošlo k návratu problému a váhy.

Může mezoterapie nahradit liposukci?

Mezoterapie je bezpečná náhrada liposukce pouze v případě léčby lokalizovaného a omezeného ukládání tuku a celulitidy a/nebo pro případ, že nelze liposukci podstoupit. Liposukce je rychlejší, výraznější a rozsáhlejší postup pro odstranění tuku, který však často vyžaduje celkovou anestezii a chirurgický zákrok.

web KubioStudio