Pedikúra

Rozdíl v přístrojích na medicinální pedikúru

 

Přístroje s postřikem jsou určeny k ochraně pokožky před přehřátím a popáleninami při silném tření během přístrojového a ke zkapalnění prachu během ošetření nehtů. Správně by měly být nehty ošetřovány přístrojem s odsáváním (s výjimkou celoplošných plísňových projevů a onychogryphosis) a hyperkeratózy na pokožce by měly být ošetřovány přístrojem s postřikem.

 

Při ošetření nehtů se doporučuje, aby povrch byl suchým, což umožní důkladně vyčistit nehtový val a lehce vybrousit samotnou ploténku. Toto je prakticky nemožné při ošetření přístrojem s postřikem, protože se drážky kolem nehtu naplní vodou a nedá se rozeznat zrohovatělou pokožku a pokožku zdravou. Kuželové a kulaté frézy přitom trhají a zraňují pokožku (ať se snažíte sebe víc!). Za stálého zvlhčování může být povrch nehtové ploténky zraněn a v důsledku nadbytečně přepilován.

 

Nedoporučuje se plnit přístroje s postřikem lihem. Za prvé je to drahé, a za druhé ne každý líh je vhodný a odpovídá požadavkům jak pro přístroj, tak pro ošetření pokožky (líh vhodný pro pokožku není vhodný pro přístroje a naopak líh, který je určen pro mechanizmy není vhodný pro pokožku). Proto se doporučuje pro přístroje s postřikem využívat výhradně dezinfekční roztoky určené pro tyto přístroje od dodavatele přístroje.

 

Nejlépe dezinfikovat pokožku před manuálním ošetřením exkavátorem a před a po přístrojovém ošetření.

 

 

web KubioStudio