Urea v pedikúře

UREA & MOČOVINA v pedikérské praxi. Víte k čemu slouží?

Všichni dobře známe, že urea neboli močovina je velmi prospěšná pro naši kůži. Avšak můžeme srozumitelně vysvětlit klientům, proč, v jakém množství nebo % poměru a jak dlouho mají využívat krémy s ureou? Nebo jestli dokonce u jejich problému indikována pěna nebo speciální přípravek s ureou?

Urea/močovina je jedním z prvků, který odpovídá za přirozenou hydrataci pokožky, reguluje vlhkost v kůži a brání její ztrátě. Také má výborné léčivé vlastnosti v hojení prasklin, trhlin a malých ran. Díky svým účinným vlastnostem proniká do hloubky zrohovatělé pokožky a změkčuje zrohovatělou vrstvu, hluboce hydratuje šupinatou suchou pokožku nejen nohou, ale rukou, loktí a kolenou.  Přípravky s obsahem urey chrání před nepříznivými vlivy životního prostředí, podnebí a vnějších faktorů. Krémy s ureou hojivě působí na popraskání pokožky a vyrovnávají barvu a strukturu kůže.    

Mimo klasických přípravků na nohy v krémech s 10% obsahem urey, které používáme na zrohovatělou pokožku a na tenkou pokožku se sklonem k dermatitidám používáme také pěnové přípravky. Na rozdíl od krémových přípravků mohou obsahovat pěnové přípravky až 15% urey. Pěny používáme tehdy, když potřebujeme velmi rychlou penetraci přípravku do kůže nebo v případě, kdy řešíme problém nohou klienta, který nesnáší použití krémů (potící se nohy, problémové nohy, mykózy, diabetici, nohy starších lidí). Všechny pěny Pedibaehr mimo pěnu s hyaluronem obsahují 10% urey ve svém složení, což je jakousi zárukou účinku.

K podílu urey v kosmetických přípravcích chceme uvést, že u většího než 7% podílu urey má tato složka mimo hydrobalanční a hydratační účinky, také účinky exfoliační, což zaručí skvělé výsledky i u zrohovatělé pokožky.

Krémy s ureou se osvědčily i u prostředků na ruce. Urea v krémech na ruce plní nejen hydratační funkce, ale působí proti stárnutí pokožky, má antiaging účinky. Právě působení urey vyrovnává barvu pokožky, zjemňuje vrásky a odstraňuje malé pigmentové skvrnky (samozřejmě ne v takovém rozsahu jako krémy s kyselinou glykolovou, ale taky dost výrazně).

Závěrem, chceme zdůraznit, že urea je prospěným prvkem v kosmetických přípravcích nejen pro diabetiky nebo osoby trpící dermatitidou, ale také pro většinu lidí, kdo má v zimě problémy s hydratací kůže nebo s udržováním hydro – rovnováhy v pokožce.

web KubioStudio